Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.Ticari Taşıt Kredisi

Ticari Taşıt Kredisi

 

Ticari taşıt kredisi hem bireysel hem de işletmeler için bankalar tarafından verilen, ticari araç finansman desteği olarak da bilinen kredi türüdür. Kuzey Finans Danışmanlık olarak sizlere ticari taşıt kredisi ile ilgili profesyonel finans danışmanlığı vererek en uygun kredi limitine sahip olmanızı sağlıyoruz.

Ticari Taşıt Kredisi Nedir?

Ticari taşıt kredisi firmaların filosunu oluşturabilmesi veya iş gücünü artırabilme amaçlı ticari taşıt sahibi olabilmesini sağlayan, daha düşük faizli ve sadece ticari işletme belgesine sahip olanlara verilen kredi türüdür. Bu krediyi diğerlerinden ayıran en önemli özelliği ödeme vadesi ve ödemedeki faizlendirme oranlarının firmayı ayakta tutabilecek ve ticari taşıt alımı konusunda daha rahat hareket edebilmelerini sağlayan kredi türü olmasıdır.

Ticari Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Bankalar - ödeme kuruluşları ticari taşıt kredisi verirken öncelikle potansiyel borçlunun kredibilitesini (ödeme gücü) kontrol eder. Bu amaçla, bankaya sorunsuz bir geri ödeme olasılığı hakkında standart bilgiler sağlayan bir puan belirlenir. Hesaplama süreçlerinde bazı kriterler ve faktörler esas alınarak hareket edilir. Örneğin;  geçmişte alınan krediler ve kredi limitlerinin ödenebilme sıklıkları, ödeme geçmişi incelemeleri sağlanır. Genel olarak, borçlunun hem finansal olarak yeterli hem de taksitleri ödemeye istekli olasılığı tahmin edilmeye çalışılır.

Kuzey Finans Kredi Danışmanlığı firması olarak sizlere finans danışmanlığı faaliyetlerimizle destek sağlayan, çözüm üreten altyapımızla beklentileriniz ve hedefleriniz ışığında beklediğiniz profesyonel atılımları sağlıyoruz. Müşteri memnuniyeti ilkemiz çerçevesinde ihtiyacınız olan ticari taşıt kredisini elde edebilmeniz için size en uygun kredi limitini buluyor ve alabileceğiniz limitle ilgili şeffaf bilgilendirme sağlıyoruz. Hem kaliteli hem de istenilen somut sonuca ulaşabilmek açısından müşterilerimize objektif değerlendirmeler sunarak mevcut koşullarıyla ilgili bilgi sahibi olmalarını da sağlamış oluyoruz.

Ticari Taşıt Kredisi Verilen Araç Türleri

Ticari taşıt kredisi, taşıt finansman desteği alabilmek için belirlenmiş araç modeli veya statüsü yoktur. Ticari faaliyetlerde kullanılacak araçlar için sınırlama da mevcut değildir. Fakat şunu da unutmamanız gerekir; size bankalar tarafından verilecek olan kredi detayları; aracın modeli, değeri ve fonksiyonuna göre değişkenlik gösterecektir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Ticari taşıt kredileri, işletmeler tarafından, işleri tamamlama ve ekipman taşıma gibi işle ilgili işlemler için ihtiyaç duyulan araçları satın almak için kullanılır. Bu kredi türü; bankalar, kredi birlikleri, finans şirketleri ve alternatif kredi kuruluşları tarafından sunulmaktadır. Kuzey Finans Kredi Danışmanlık Firması olarak sizlere her zaman en uygun krediyi bulmanız amacıyla en iyi hizmetlerimizi sağlamanın hedefleriyle çalışmalarımızı aralıksız sürdürmekteyiz.

Ticari araç kredisi almak için hem iş belgelerinizi hem de kişisel kayıtlarınızı toplamalısınız. Bir krediyi güvence altına alma süreci, çok fazla hazırlık gerektirir, çünkü borç verene riskinin minimum olduğunu garanti ederken kredi ihtiyaçlarınızı göstermeniz gerekecektir.

Ticari otomobil kredisi verenleri değerlendirirken, peşinat gereksinimlerine (varsa), faiz oranlarına ve geri ödeme süresine odaklanın.

Ticari taşıt statüsünde yer alan panelvan, kamyon, minibüs, otobüs veya tır gibi ticari araç kategorisinde yer alan araçlar için verilebilen vade seçeneği genel itibariyle 60 Ay maksimum süredir. Bu şartla sıfır araçlar veya 2.el araçlar için ticari taşıt kredisi alabilirsiniz.

Satın almak istediğiniz ticari aracın güncel fiyatı üzerinden ÖTV ve KDV oranlarını da dahil ederek en fazla %80 kredi sağlanabilmektedir.

Minimum 18 yaşında olunması gereklidir. SGK kaydının güncel olması ve minimum 180 günü aşmış olmalıdır. Ticari taşıtın üzerinde ipotek olmamalıdır. Bankalar düzeyindeki kredi derecelendirmesinin pozitif olmalıdır. Sağladığınız gelir, kredi borcunu ödemeye yeterli olmalıdır.

Kredi Danışmanlığı