Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.Taşıt Kredisi

Taşıt Kredisi

 

Kuzey Finans kredi danışmanlığı ile vites değiştirin! Bireysel taşıt kredisi, kilometre sınırını ortadan kaldırarak hayal ettiğiniz araca sahip olmanın en avantajlı yoludur.

Yeni veya ikinci el araç satın alırken, kendi sermayenize göre krediyi finanse etmekte, sigorta şirketleri arasında seçim yapmakta özgürsünüz. Araç kredisi sayesinde kendi aracınızın sahibi olursunuz. 

Taşıt Kredisi Danışmanlığı

Bireysel taşıt kredisi danışmanlığı, esnek geri ödeme planları sayesinde cazip maliyetlerden yararlanarak Kuzey Finans ile çok daha avantajlı. Kredi danışmanlık hizmetimizle gizli maliyetlerden kaçınarak, uzun vadeli geri ödeme seçenekleri ile aracınızı istediğiniz zaman sizin belirlediğiniz fiyattan satın alabilirsiniz.

Finansal danışmanınız olarak taşıt kredisi alırken size sorunsuz bir süreç yaşatmak için bunları kontrolümüzde tutuyoruz; 

 • Taşıt kredisi faiz oranı
 • Taşıt kredisi sözleşmeleri
 • Kredi peşinatı
 • Satın alma fiyatı
 • Şartlar ve koşullar
 • Finansman döneminin süresi

Taşıt Kredisi Nedir?

Bireysel taşıt kredisi, sıfır kilometre veya ikinci el araç satın alırken marka ve model bazında bankaların avantajlı faiz oranları sunduğu bir kredi türüdür.

Yeni bir araba almak istiyor, ancak bu bedeli ödeyemiyor musunuz? Taşıt kredisi veren bankalar, satın almak istediğiniz aracın özelliklerine göre sizin yerinize ödeme yapar. Taşıt kredisi danışmanlığı sunan Kuzey Finans, kredinizi alırken en iyi faiz oranlarını yakalamak için en büyük desteğinizdir.

2. El ve Sıfır Araç Kredisi

İkinci el taşıt kredisi veya sıfır araç kredisi, satın almak istediğiniz aracın marka/model/model yılına ve bankaların sağladığı kredi imkanlarına göre değişir. Nihai tutarı, taşıt kredisi başvurusu sırasında netleşir.

Bireysel taşıt kredileri için kredilendirme oranı; aracın değerine göre maksimum %70, %50 ve %30 olarak belirlenir.

Taşıt kredisi alırken, bankanın vereceği kredi tutarın belirlenmesinde aşağıdaki hususlar önemlidir;

 • 0 km taşıt kredisi için; satın alınacak aracın nihai fatura değeri,
 • 2. el araç kredisi için; satın alınacak aracın kasko değeri.

Taşıt (Araç) Kredisi Başvurusu

Taşıt kredisi başvuruları, ipotekli bir krediye başvurduğunuz için yüksek onaylanma ihtimaline sahiptir. Taşıt kredisi başvurusu için bankaların prosedürlerine göre istenen belgeler değişmektedir.

Araç kredisi başvurusu için bulundurmanız gereken belgeler genellikle şunlardır;

 • Nüfus cüzdanı /sürücü belgesi,
 • Gelir durumunu gösteren belge,
 • 0 km araç satın almak için proforma fatura
 • 2. el araç satın almak için aracın ruhsatı veya geçici tescil belgesi

Taşıt kredisi başvurusu yaparken bilmeniz gerekenler, aracınıza çıkacak kredi oranı, vade ve faiz oranları hakkında bilgi almak için Kuzey Finans kredi danışmanlığı hizmetlerini tercih edebilirsiniz.

 

 

Sıkça Sorulan Sorular

Taşıt kredisi faiz oranları, piyasa durumuna göre ve bankanın mevcut kredi oranlarına göre değişkenlik gösterir. Taşıt kredisi alırken sıfır otomobil için mi yoksa ikinci el taşıt kredisi için bankaya başvuracağınız faiz oranlarını farklılaştırır. Genellikle bankaların taşıt kredisi hesaplama araçları güncel bilgi edinmek isteyenler için faiz oranlarının belirlenmesinde yardımcı olur.

Güncel taşıt kredisi yönetmeliği, satın alınacak sıfır kilometre veya ikinci el taşıtlarda fatura tutarı miktarına göre farklı oranlarda taşıt kredisi verilmesini şart kılar. Bankalara taşıt kredisi için başvururken, araç bedeli, modeli ve fiyatı hakkında bilgi vererek ne kadar kredi çıkacağını öğrenebilirsiniz. Aracınıza kredi çıkıp çıkmayacağını öğrenmek için Kuzey Finans danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Aracın tamamına kredi, araç bedeli ve kasko değeri eşit çıktığı durumlarda söz konusu olur. Aracın tamamına kredi çıkması için belirli şartlar bulunmaktadır. Tamamına kredi, kasko değerine göre ve bankaların güncel kredi şartlarına göre %70 oranında bankalarca verilir.

Taşıt kredisi, çoğu bankada 0 km ve en fazla 5 yaşındaki taşıtlar için verilir. Bazı bankalar 10 yaşa kadar araç kredisi vermektedir. Farklı vade sürelerinde araç yaşına göre kredi çıkması durumları değişkenlik gösteren bir durumdur. Hangi araçlara kredi çıkacağını öğrenmek için kredi çekilmek istenen bankanın kredi koşullarını incelemek gerekir.

Kredi Danışmanlığı