Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.Neden Kredi Kullanamıyorum ?

Neden Kredi Kullanamıyorum ?

 

Kuzey Finansal Kredi Danışmanlık firması olarak sizlere “Neden kredi alamıyorum?” sorularına cevap olması bakımından içerik hazırlamak istedik.

Kredi başvurusunda bulunmak için bir bankaya veya başka bir finans kuruluşuna gittiğinizde, her şeyin yolunda gitmesini sağlayacak koşullar olmayabilir. Bunun nedeni, bankaların açıkça ve özellikle son zamanlarda belirli garantiler talep etmeleri, olası bir müşteriyi güvenilir bir kişi olarak belirlemek veya kredi talep etmek için tüm kimlik bilgilerine sahip olmak gibi birçok unsurun bulunmasıdır. Verilen kredinin ve faiz toplamlarının geri ödenmesi için doğru garantilerin sağlanabilmesi gibi durumlar kredi başvurularının onaylanma veya reddedilme süreçlerinde önemi olan faktörlerdir.

KKB Derecelendirmesi

Kredi kayıt bürosunda kaydedilmiş kredi puanlamaları bankaların kredi vermeden önce incelediği skorlardır. Düşük KKB notları kredi alamamanızı sağlayan, bankaya karşı güvensizlik göstermenizi sağlayan unsurlardan biridir. Bunun tam tersine KKB başvurunuz yoksa veya KKB üzerinde kredi başvurusundan önce kaydınız yoksa bu da aynı şekilde belirsizlik demektir ve bankalar belirsizlik istemezler.

Çoklu kredi başvuruları

Kredi başvurularının reddedilmesinin bir başka olası nedeni, aynı anda birkaç talepte bulunma olasılığıyla bağlantılıdır. Bu durumda, önceki finansal ilişkilerin bağlantıları kontrol edilir ve bu bağlantılar üzerinden kredi başvuru süreçleri değerlendirilmeye alınır.

Bazen, optimal bir çalışma koşulu, geçerli bir gelir ve uygun bir kefilin varlığı ve daha önceki mali ilişkilerde açıkça ihlal olmaması durumunda bile, kredinin varlığı karşısında kredi reddedilebilir. Bankalar genellikle, uzun bir süre boyunca ödemek için çok fazla taksit ile karşı karşıya kalan müşterinin parayı iade etmekte zorlanabileceği gerçeğinden korkar, bu durumda bile reddedilme olasılığı çok yüksektir.

Yetersiz Gelir

Yeterli gelir elde ediyor olmak özellikle çok taksitli krediler veya ipotekler için gereken büyük meblağlar söz konusu olduğunda önemlidir. Bankalar ayrıca çoğu zaman teminat olarak belirli bir değere sahip herhangi bir varlık talep eder, çoğu zaman bir evden, arsadan vb. Mülk gibi örnekler olabilir. Taşınmaz sahibi olmak kredi kuruluşlarının taleplerini karşılamaya yetmeyebilir, bu da sık sık reddedilme sebeplerinden biridir. Bankalar, görevlerinin yerine getirilmediğine dair en uzak hipotezlere bile bağlı bir güvenceye sahip olmak isterler. Yetersiz gelir elde ediyorsanız, talep ettiğiniz krediyi alabilmeniz oldukça zor hale gelir.

Hatalı Başvuru - Kara Listede Olmak

Başvuruların reddedilme sebebinin en güçlü örneklri başvuruyu yaparken hatalı şekilde bilgi vermek, bankanın inceleme alanını zayıflatmak ve tabi ki kara listede olmak. Hatalı dosyalarla başvurma telafi edilebilir ve düzenlenebilir fakat Bankalar tarafından kara listeye alındıysanız kredi kullanımınız hemen hemen imkansız hale gelmiş demektir.

Eğer kredi kullanamıyorsanız ve bunun sebeplerini öğrenmek istiyorsanız, kara listede olup olmadığınızı bilmek istiyorsanız veya size en uygun krediyi uygun koşullarda alabilmek istiyorsanız Kuzey Finans sizi bekliyor.

 

Kredi Danışmanlığı