Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.Kredi Notu Nasıl Yükseltilir ?

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir ?

 

Kuzey Finans ve Kredi Danışmanlığı olarak sizlere kredi notu nasıl yükselir ve kredi notunuzu yükseltebilmek için işlemleri uygulamanız yönünde bilgiler vermek istiyoruz. Kredi danışmanlığı firmaları arasında en iyisi olabilmek ve müşterilerimize verdiğimiz değeri, sağlamış olduğumuz çözümlerle gösteriyoruz. Bize yöneltilen çok miktarda sorudan biri de “Kredi Notunun Nasıl Yükseleceği” ile ilgili oluyor.

Kredi Limitinizi Artırın!

Kredi raporunuzu güncellemek, kredi puanınızı hızla yükseltmenin akıllı bir yolu olabilir. Kredi limitiniz yüksek olduğunda, kredi puanınızı artırmanıza yardımcı olacak daha düşük kredi kullanımı alırsınız. Ancak, limit artışı talep etmeden önce, ödeyebileceğinizden daha fazlasını harcamaya istekli olmadığınızdan emin olun. Ayrıca, kısa bir süre içinde birçok kredi kartı başvurusunda bulunmayın, çünkü bu muhtemelen kredi verenlere uyarılar gönderilmesine de sebep olur.

Çok Fazla Yeni Kredi Başvurusunda Bulunmayın !

Yeni bir kredi kartı açmak toplam kredi limitinizi genişletebilirken, kredi raporunuz üzerinde karmaşık sorgular oluşturabilir. Sürekli olarak yeni kredi limitleri açarsanız, şüpheli faaliyet olarak kabul edilir ve uygunsuz olarak değerlendirilecektir. Kredi notunuzu hızlı bir şekilde yükseltmek istiyorsanız, yapacağınız en iyi şey, aşırı kredi başvurusu yapmaktan kaçınmaktır.

Kredi İtibarınızı Önemseyin!

Kredi itibarı, bir kişinin finansal işlemlerinde de önemli bir unsurdur, çünkü kredi itibarı ne kadar yüksek olursa, borçlunun potansiyel bir borç veren üzerinde yapacağı izlenim o kadar iyi olur. Başka bir deyişle, bu puan, bir borç verenin size kredi sunup sunmayacağı veya size finansal hizmetler sunup sunmayacağı konusundaki kararında çok önemli bir rol oynar.

Çoğu durumda, 1700 veya daha yüksek bir kredi puanı iyi kabul edilecek ve size çeşitli avantajlar sağlayacaktır.  Bunun için de kesinlikle yapmanız gereken Faturalarınızı zamanında ödemek, borçlarınızı zamanında ve öncesinde ödemek, alışverişlerinizi/ harcamalarınızı aksatmadan devam ettirmek, kredi puanınızı yükseltmenize yardımcı olabilir. Bir ödemeyi kaçırırsanız, kredi puanınızın bozulma olasılığını daha da azaltmak için mümkün olan en kısa sürede ödemeye çalışın.

Kredi Notu Hakkında Sorularınız mı Var?

Kuzey Finansal Kredi Danışmanlığı sizlere kredi notunuzu ekstra yollarla nasıl yükseltebileceğiniz konusunda profesyonel danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Hemen bizimle irtibata geçerek kredi danışmanlık faaliyetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Kredi Danışmanlığı