Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.Kredi Kartı

Kredi Kartı

 

Finansal danışmanlık sunan Kuzey Finans, kredi kartı kullanımlarınızı kontrol altına almanızı sağlar. Asgari ödeme tutarları, nakit avanslar, aylık limitler ve çok daha fazlası kredi kartı danışmanlık hizmetimizle güvence altına alınır.

Kredi Kartı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kredi kartı, nakit para kullanmadan elektronik ödemelerin yapılmasına izin veren, manyetik şerit ve/veya mikroçip ile zenginleştirilmiş, plastik malzemeden yapılan bir karttır.

Kredi kartı kullanarak şunları yapabilirsiniz:

  • Online veya mağazada ödeme yapmak (genellikle Mastercard veya Visa);
  • Yetkili banka şubelerinden nakit avans talebinde bulunmak;
  • ATM'lerden para çekmek.

Kredi kartlarının asıl özelliği, ödeme yöntemi için esnek bir süreç sunmasıdır.

Yapacağınız tüm harcamaların ve yapacağınız çekimlerin anında ödenmesini sağlayan banka kartlarının aksine, kredi kartları daha sonra öde mekanizması adı verilen bir mekanizma ile çalışmaktadır. Yani gerekli gördüğünüz harcama ve çekimlerinizi bugün yapabilir, ücreti daha sonraya erteleyebilirsiniz. Ama ne zaman?

Kredi Kartı Danışmanlığı

Kredi kartı danışmanlığı, aylık harcamalarınızı düzenlemeniz ve ödemelerinizi zamanında yapabilmeniz için size destek olur. Kredi kartı kullanımınızı pratik ve güvenli hale getirmek için kredi kartı danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Kredi kartlarımız tüm ihtiyaçlarınızı karşılarken, kredi kartı danışmanı sizin güvenli sınırlarda kalmanızı sağlar. Finansal kredi danışmanı, sizin için en uygun kredi kartının belirlenmesi, aradığınız faiz oranları ve kredi kartı özelliklerine göre tüm bankaları karşılaştırır ve en doğru tercihlerin yapılmasına yardımcı olur.

Hangi Kredi Kartı Sizin için Uygun?

Bankalar, birbirinden farklı isimler ve göz alıcı tasarımlarla kredi kartlarını çekici hale getirmede uzmandır. Peki sizin için en uygun kredi kartını nasıl seçmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

İhtiyaçlarınızı karşılarken aynı zamanda bütçenizle uyumlu faiz oranlarına sahip, dönemsel banka kampanyaları ile size avantajlar sağlayacak kredi kartı seçimini, finans ve kredi danışmanı ile birlikte kararlaştırabilirsiniz.

Bankaların güncel kredi kartları, faiz oranları ve kredi kartı kampanyaları hakkında bilgi almak için Kuzey Finans kredi danışmanlığı ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

En kolay ve hızlı kredi kartı veren bankalar; kampanya ve bonus imkanları sunan bankalardır. Bankalar arasında kredi kartı verenlerin tamamı bireysel başvuruları değerlendirirken banka hesaplarındaki birikimlere göre süreci hızlandırıp kredi kartı alımını kolaylaştırabilir.

Türkiye’de en çok tercih edilen kredi kartı, çeşitli kampanyalar ve alışveriş yaptıkça hesaba bonus para biriktiren kredi kartlarıdır. Özellikle en çok tercih edilen kredi kartı, bireysel alışverişlerde ekstra indirimler tanımlayan kartlardır. Birçok bankanın yapmış olduğu kredi kartı kampanyaları müşteriler tarafından yoğun ilgi toplar. Müşterilerine bireysel indirim imkanı tanıyan bankalar, kredi kartı başvuru sayısında büyük bir artış yaşanmasına neden olmuştur.

Kredi kartı başvuru reddediliyor ve bankalar kredi kartı vermiyorsa bazı güvenlik sorunları yaşıyor olabilirsiniz. Birden fazla bankaya çok fazla başvuru yapmak, kredi almanıza engel oluyor olabilir. Ödenmemiş faturalarınız veya geçmiş kredilerinizde geciken ödemeleriniz varsa, bankalar kredi kartı alımında size zorluk yaşatıyor olabilir.

Kredi kartı alabilmek için; 18 yaşını doldurmuş olmak, güvenli kredi notuna sahip olmak, banka sistemlerinde riskli seviyede yer almamak gerekir. Bazı bankalar kredi kartı almak isteyen kişilerden gelir belgesi talep etmektedir. Gelir belgesi olmadan kredi kartı vermeyen bankalar bulunmaktadır.

Kredi Danışmanlığı