Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.Kredi Danışmanlığı Nedir ?

Kredi Danışmanlığı Nedir ?

Kredi Danışmanlığı Hakkında Tüm Detaylar!

Kredi danışmanlığı nedir? Kredi danışmanı ne işe yarar? Nakit ihtiyaçlarınızı karşılarken kredi danışmanlığı hizmeti almanın avantajları nelerdir? Kredi danışmanlığı firması Kuzey Finans, danışman desteği almak isteyenler için tecrübelerini paylaşıyor. Bugün, bankadan kredi çekerken sizin için tüm stresi yüklenen kredi danışmanlığı ile ilgili tüm detayları öğreneceksiniz.

Kredi Danışmanlığı Nedir?

Kredi danışmanlığı hizmeti, kendi başına bir kredi çözümü değildir. Kredi danışmanlığı, ihtiyaçlarınız için mümkün olan en iyi kredi çözümünü belirlemenize yardımcı olmayı amaçlayan bir hizmettir. Bu anlamda kredi danışmanlığı, özünde bir tüketici hakkı savunma hizmetidir.

Kredi danışmanlığı firması, kişisel mali durumunuza bağlı olarak, borçtan kurtulmanın en iyi yolu hakkında bilinçli kararlar vermenize yardımcı olmak için oradadır.

Kredi Danışmanlığı Hizmeti Nasıl Alınır?

Kuzey Finans olarak, size kredi danışmanlığı hizmet süreciyle alakalı rehber olacak düzeyde aktarımlarda bulunmak istiyoruz. Kredi danışmanlığı, mali ve iktisadi incelemelerle sizin iş hayatınızın büyük bir bölümünü etkileyen, her faktörü ortaya çıkaran ve risklerin kontrol edilebilmesini de sağlayan hizmet türüdür. Bu sebeple, öncelikle nasıl kredi danışmanlığı alabilirsiniz, teknik olarak açıklamak gerekir.

Ücretsiz Bütçe ve Kredi Değerlendirmesi

Siz ve kredi danışmanlığı firmasının tahsis edeceği danışmanınız, ilk olarak eksiksiz bir bütçe ve kredi analizi ile finansal durum değerlendirmesi yaparak, büyük resmi göreceğiniz 30 ila 60 dakika arası süren bir görüşme yaparsınız.

Kredi danışmanı, nakit ihtiyacınızla ilgili şu ayrıntıları soracaktır:

Ne kadar kredi çekmek istiyorsunuz?

Neden kredi çekmek istiyorsunuz?

Ödemek istediğiniz faiz oranları ne kadar?

İyi bir kredi danışmanı, ayrıca gelir ve giderleriniz hakkında bilgi toplayacaktır. Bu, danışmanın kredi kartı borcunun karşılaştığınız mali zorlukları nasıl etkileyebileceğini anlayabilmesi için gereklidir.

Ayrıca, kredi danışmanlığı firması basit bir kredi sorgulama yapabilmesi için Sosyal Güvenlik/Kimlik numaranızı da isteyebilir. Kimlik numaranız, kredi alma/kullanma durumunuzun ne olduğunu görmek için kredi raporunuzu gözden geçirmek adına gerekli olabilir.

Tüketici Kredisi Danışmanlığı Kredinizi Nasıl Etkiler?

Doğru yapıldığı sürece, kredi danışmanlığı ve bir borç yönetimi programına kayıt olmak kredinizi olumsuz etkilememelidir. Ücretsiz danışmanlık seansınız sırasında gerçekleştirilen kredi kontrolü esasen basit bir sorgulamadır, bu nedenle kredi sorgulamasının herhangi bir olumsuz etkisi olmayacaktır.

Kredi danışmanlığı hizmeti ile bir borç yönetim planına kaydolmaya karar verseniz bile, bunun krediniz üzerinde olumlu veya tarafsız bir etkisi olmalıdır. Alacaklılarınız, kredi danışmanlığı ajansı aracılığıyla indirimli ödemeleri kabul etmeyi kabul ettiğinden, yaptığınız her aylık ödeme ile kredi raporunuzda olumlu bir ödeme geçmişi oluşturursunuz.

En iyi kredi danışmanlığı hizmetini bulmak için nelere dikkat edilmelidir?

 Kredi danışmanlığı firmasının gerekli yasal belgelere sahip olduğundan emin olun.

 Bağımsız ve objektif online sitelerdeki tüketici raporlarını ve incelemeleri kontrol edin.

Hesaplarınızın profesyonel olarak inceleme ve yönetimini sağlayabilen, çalışma konusunda kanıtlanmış bir geçmişe sahip bir kredi danışmanlığı firması bulmak sizi 1 adım avantajlı konumda tutar.

Hangi finansal eğitim materyallerini sunduklarını sorun. İyi bir kredi danışmanlığı firması, daha iyi para yönetimi becerileri öğrenmenize ve gelecekte borç sorunlarından kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

En önemlisi ücretsiz kredi danışmanlığı seansınızı (tanışma süreci) iyi değerlendirin. Hizmette kendinizi rahat ve güvende hissetmiyorsanız, hiçbir şeye kaydolma zorunluluğunuz olmadığını unutmayın.

Kredi Danışmanlığı Ne Kadar Sürer?

Genel olarak başlangıçta kredi danışmanlığı seansı genellikle 30 dakika ile bir saat arasında sürer. Programınız için daha uygunsa süre bölünebilir. Bugünün Kredi Danışmanlığı firmaları genellikle daha kolay olması bakımından telefon yoluyla ilk görüşmesi yapmaktadır. Bir kredi danışmanlığı firmasından destek alarak kredi çekmeye karar verirseniz, programın tamamlanması genellikle 36-60 ay sürebilmektedir.

Kredi Danışmanlığı Almak için Neler Gerekir?

Danışmanlık seansı sırasında danışman;  geliriniz, giderleriniz, faturalarınız, cari bakiyeleriniz ve kredi kartlarınızdaki faiz oranları hakkında sorular soracaktır. Güncel olarak kayıtlı aylık hesap özetlerinizin olması iyi bir seçenektir. Hesap özetiniz yoksa sorunun cevapsız kalmaması için tahmini değerlendirmelerle cevap verebilirsiniz.

Kredi Danışmanlığı Firması Nasıl Bulunur?

Kredi danışmanlığı hizmeti almak için bir firma arıyorsanız, Kuzey Finans yetkilileri ile iletişime geçerek bir danışmanla görüşmek istediğinizi belirtebilirsiniz. Kuzey Finans, aklınızdaki tüm sorular ve kredi çekme konusunda size yardımcı olarak bir danışman yönlendirecektir.

 

Kredi Danışmanlığı