Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.Kredi Danışmanlığı

Kredi Danışmanlığı

Kuzey Finans bireysel ve kurumsal finansal danışmanlık, finans sektöründeki bilgi birikimi ile kredi profilinizi inceler, ülke genelinde ihtiyaçlarınıza en uygun finansal ürünleri araştırır ve sübvansiyonlu oranlarla krediye erişiminizi sağlar.
Size neler sunuyoruz;
      •    Finansal yeniden yapılandırma
      •    Kredi geçmişi analizi
      •    Zaman ve maliyet açısından değerlendirme
      •    Ekonomik ve finansal çalışma, araştırma ve analiz
      •    Müşterinin finansal ihtiyaçlarının belirlenmesi ve incelenmesi
      •    Piyasaya arz edilen ürünlerin özelliklerinin tanımlanması ve değerlendirilmesi
      •    Finansal ihtiyaçların en uygun finansman şekline dönüştürülmesi
Kuzey Finans, küçük ve orta ölçekli işletmelere iş planını planlamalarında ve finansmana erişim için yeni finansal kaynaklar bulmalarında yardımcı olmak amacıyla kredi danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.
 

Kurumsal Kredi Danışmanlığı 
Neden bir kredi danışmanı tutmalısınız?
Kurumsal kredi danışmanlığı sunan şirketimiz, finansmana ihtiyacı olan şirketler için faydalı olan, krediye erişim konusunda müşterilerine bankacılık yardım ve danışmanlık hizmetini garanti etmektedir.
Kredi limitlerinde yüksek rakamların elde edilmesi ve banka şubeleriyle kişisel ilişkiler girişimcinin kişisel garantilerinin temelidir. Kuzey Finans’la bu yaklaşım daha teknik ve profesyonel hale geldi. 
 

Kredi Risk Analizleri ve Derecelendirme Hizmetleri 
Kuzey Finans kredi danışmanlığı, şirketin mali yapısını analiz etmeyi ve kurumsal puanınızı hesaplamayı öğrenmek için en doğru araçları kullanır.
Kurumsal kredi derecelendirme ve risk analizi, bir kişinin borcunu ödeyebilme gücü hakkında verilen ve bir şirketi finanse edip etmeyeceğine ve nasıl finanse edeceğine karar verilen yargıdır. Bu nedenle, bir girişimcinin banka kredi piyasasına etkin bir şekilde hitap edebilmesi için şirketinin risk derecelendirmesinden haberdar olması esastır.  
Şirketleri yakından etkileyen asgari sermaye gereksinimleri, üç riskten kaynaklanan beklenmeyen kayıpları kapsamalıdır:
      •    Kredi riski;
      •    Pazar riski;
      •    Operasyonel risk.
Bu nedenle, KOBİ'lerin mevcut mali yapılarını analiz etmeleri, değerlendirme araçlarını özelleştirmeleri, kredi notlarını nasıl hesaplayacaklarını öğrenmeleri, kredi risk değerlendirme prosedürlerini uygulamaları ve iyileştirmek için alınması gereken önlemleri belirlemeleri için bir kredi danışmanının desteği işlevseldir.
 

Kredi Danışmanlığı ile Finansal Yönetim 
Bir KOBİ'nin erişebileceği finansman kaynakları çeşitlidir ve profesyonel kredi danışmanlığı, bir şirket için en avantajlı çözümü seçmede geçerli bir destek olabilir.
Türkiye pazarındaki eğilim, uzun vadeli kullanım amaçlı sabit yatırımları finanse etmek için de kısa vadeli banka borcuna başvurma yönünde olmuştur. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren birçok şirketin finansal ve öz kaynak dengesizliğine yol açan da tam olarak bu tutumdur.
Bu sorun nasıl giderilebilir? Şirket, finansal yapısını yeniden gözden geçirmeli ve yatırımların hedeflendiği hedeflere en uygun kaynakların hangileri olduğunu değerlendirmelidir: Bu nedenle finansman kaynaklarına başvurmadan önce, hangi amaçlara yönelik bir çalışma ve yeterli planlama yapılması gerekir. Bunun için ise kredi danışmanlığı ile çalışmak neredeyse zorunlu bir hale gelmiştir.
Kuzey Finans kredi danışmanı ne iş yapar? Şirketlere hem risk sermayesinde hem de işletme sermayesinde yeni finansal kaynak ve iş desteği arayışında destek olmayı amaçlıyoruz.
İşletmenizin finansal kaynaklarını kullanırken kredi danışmanlığı hizmetimizle neleri kontrol altına alabilirsiniz;
      •    Şirketin ticari ve operasyonel alanına özgü işlemler için yenilikçi ve alternatif kısa vadeli borçlanma araçları;
      •    Sabit yatırımlar için orta ve uzun vadeli krediler;
      •    Kurumsal likidite enjeksiyonları ve borç konsolidasyon işlemleri için teminatsız ipotekler;
      •    Kamu ticari destekli krediler;
      •    Özel sermaye, girişim sermayesi ve yatırım fonlarının olası müdahalesi gibi diğer finansman kaynakları.
Müşterilerimizin her biri, en uygun ve bilinçli çözümü birlikte bulmak amacıyla, özel ihtiyaçlarına göre profesyonel kredi danışmanları tarafından desteklenmektedir.
Bireysel Kredi Danışmanlığı Hizmeti: İhtiyaçlarınızı karşılamak için ihtiyacınız olan likiditeyi bireysel kredi danışmanlığı hizmetlerimizle elde edin. Size özel danışmanlık hizmeti ile size en uygun krediyi seçmenize yardımcı oluyoruz. Hayallerinize şekil verecek en iyi çözümü gelin birlikte değerlendirelim.
Kurumsal Kredi Danışmanlığı Hizmeti: Startup'ları, küçük ve orta ölçekli işletmeleri krediye erişim konusunda destekliyoruz. Kurumsal kredi danışmanlığı hizmetimizle işletmenize en uygun finansal araçlardan yararlanarak işinizi büyütün. Sizin ve işletmeniz için tasarlanmış kredileri keşfedin.
 

Kuzey Finans Kredi Danışmanlığı 
Bankacılık ve finans sektöründeki uzun yıllara dayanan deneyimi sayesinde Kuzey Finans, bireysel müşterilerine, küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelere, KOBİ'lere şeffaf, profesyonel ve her şeyden önce kişiselleştirilmiş kredi ve finansal danışmanlık sağlayarak daha fazla ve daha iyi kredi almanıza yardımcı olur.
Kuzey Finans, size en uygun finansal kredileri bilmek, anlamak ve seçmek için gerekli araçları ve becerileri  sunar. Sizi basit bir finansal fikirden kredi almaya kadar yönlendirir. En iyi bankacılık kurumlarıyla anlaşmalarımız sayesinde Kuzey Finans kredi danışmanlık hizmetlerimizde çıkarınıza olan tüm koşulları sağlamak danışmanlarımızın yeteneklerine kalır.
Kredi ve finansal danışmanlık, stratejik planlama, kredi kuruluşları ile ilişkilerin yönetimi , yardım, risk analizi ve kredi notu iyileştirme müdahaleleri ve çok daha fazlasını Kuzey Finans ile elde edebilirsiniz.
Kredi ve finansal tavsiyeye mi ihtiyacınız var? Kredi danışmanlarımıza güvenin 
Kuzey Finans, bankacılık ve finans sektöründeki uzun yıllara dayanan deneyimleri ve hünerli kredi danışmanları ile, bireysel ve kurumsal kredi ihtiyaçlarınızda gerekli belgelerin hazırlanmasında, bankalarla doğru bir ilişkinin sürdürülmesinde ve stratejik bankacılık araçlarının değerlendirilmesinde müşterilerine destek olmaktadır. Uzmanlarımıza güvenmek, krediye erişmenizi ve kredi itibarınızı artırmanızı sağlayacaktır.
Fikrinizden yola çıkıyoruz ve size en iyi finansal koşulları sağlamak için sizinle birlikte geliştiriyoruz.
Size özel olarak üreteceğimiz çözümlerle, kredi ve finansal tavsiye istemek için bizimle iletişime geçin.
 

Sıkça Sorulan Sorular

Finansal sorunlara uygulanabilir bir çözüm bulmanıza yardımcı olan sistemdir denebilir. Özellikle iflas tehlikesi altındaki bireylere, düşük orta yüksek ölçekli danışmanlık, eğitim ve ödeme hizmetleri sunan kuruluşlardır.

Kuzey Finans ve Kredi Danışmanlık Hizmetleri Mevcut durumunuzu anlamanıza ve analiz etmenize yardımcı olacak ve endişelerinizi gidermek için size uygun seçenekler sunacaktır. Kredi Danışmanlık hizmetleri, faiz oranlarını düşürmek ve ücretlerden feragat etmek için borçlu adına alacaklılarla pazarlık yapar. Bir kredi danışmanı, sizin için en uygun yöntemi seçmenize yardımcı olacak borç geri ödeme stratejilerini de araştırarak geliştirme işlemlerini uygulayabilmektedir

Kredi danışmanlığı, tüketicilere tüketici kredisi , para yönetimi, borç yönetimi ve bütçeleme konularında rehberlik sağlar. Çoğu kredi danışmanlığının amacı, borçlunun borç geri ödemesi ile mücadele ettiğini görürse iflastan kaçınmasına yardımcı olmaktır.

Kredi danışmanları, bireysel danışmanlıktan borç veya para yönetimi planlarına kadar çeşitli hizmetler sağlayabilir . Danışmanlar, mali durumunuzun mevcut durumunu değerlendirecek ve kredi kartı konsolidasyon kredisi, borç yönetimi planı, tüketici teklifi veya iflas gibi sizin için seçenekler bulmanıza yardımcı olacaktır.

Kredi Danışmanlığı