Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.Findeks Kredi Notu

Findeks Kredi Notu

 

Findeks Kredi Notu öğrenmek için size faydalı bilgilendirmeler sunarak, Findeks’in amacı ve fonksiyonları hakkında bilgi sahibi olmanızı istiyoruz.

Findeks Kredi Notu Nedir?

Findeks kredi notu; bankalarla yaptığınız kredi işlemleriniz baz alınarak ortaya çıkarılan değerdir. Kredi geçmişiniz değerlendirilmeye alınır ve bu puanlanır. Kredi geçmişinizde ise; yaptığınız harcamaların tutarları, kredi kartı ekstresi, kullanmış olduğunuz banka kredisi limiti de dahil olmak üzere ödeme skorlarınız baz alınarak değerlendirmeler yapılır. Performansınız baz alınarak Findeks Kredi Notu’nuz hazırlanır ve bu puan bankaların sizin hakkınızda hem bilgi sahibi olmalarını sağlar hem de güvenilirliğiniz ile ilgili fikir edinmiş olurlar.

Geride kalmış dönemlerde kullandığınız borçlarla alakalı grafiklere bakılarak hazırlanan findeks kredi notu, 12 aylık süre diliminde alınacak borçların ödenebilme veya ödenmeme ihtimallerinin puanlama üzerinden derecelendirmesi olarak da düşünülebilir. Findeks notu sadece kredi alımı yapmak istediğiniz zamanla sınırlı değildir, ev veya cep telefonu almak, beyaz eşya satın alırken veya araç kiralarken taksit yapmak için de değerlendirilmenizi sağlayan kredi notudur.

Findeks Kredi Notu Dereceleri

Findeks Kredi Notu puanınızın oluşabilmesi için banka kredisi veya kredi mevduat hesabınızın olması gerekir. Bu hesap üzerinden faaliyetleriniz notunuzu oluşturan temel etkenler arasına girer. Tüm bunların ötesinde, yakın ve güvendiğiniz bir arkadaşınıza kefil olmanız dahi findeks kredi notunuzun oluşmasına başlangıç sağlar.

Findeks kredi notu derecelendirmeleri, hangi puan iyi / kötü olduğunu anlamak ve findeks kredi notunun hesaplamak için sayısal verilere ihtiyaç vardır.

Bu veriler (1 - 1900 puan) skorları arasında değişkenlik göstererek hesaplanabilmektedir. En düşük puan 1 - En yüksek puan 1900 olmak üzere puanlama modeli belirlenmiştir. 1900 puana sahip olanlar en risksiz, güvenilir olanlardır. 1 puana sahip olanlarsa riskli olarak belirlenir.

Findeks kredi notunuzla ile ilgili tüm detayları öğrenmek için Kuzey Finans ve Kredi Danışmanlığı Hizmetlerimizle mutlaka tanışmanızı ve bizimle temas kurarak bilgi almanızı tavsiye ed

Sıkça Sorulan Sorular

Kredi talebinizin rahatlıkla çözüme ulaşması ve çok kolay şekilde arzu ettiğiniz krediyi alabilmeniz için öncelikle kredi puanı / kredi skorunuzun istenen derecede olması gerekir. Kredi puanı 1500 ile 1900 puan arasındaysa genellikle risksiz müşteri olarak tanınırsınız. Bankaların burada en fazla ikilem yaşadıkları ve kredi verip verememe durumlarının belirsizliği olduğu kitle 1100 ila 1499 kredi skoru arasında yer alan riski az olan kitledir.

E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonraki bölümde karşınıza gelen Risk Merkezi Rapor Başvurusu kısmına tıklayınız. Telefonunuza gelecek rapor şifresi ile doğrulamadan sonra, Bankalar birliğinin ortak raporlandırması olan kredi notu - kredi derecelendirmenizi öğrenebilirsiniz.

Findeks kredi notunuzu findeks’in kendi web sitesi üzerinden üyelik oluşturarak veya Kuzey Finans Kredi Danışmanlık hizmetlerinden danışmanlık hizmeti sürecinde rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Findeks kredi notu öğrenmek ve kredi notu findeks puanı öğrenmek gibi konularda aklınıza takılan tüm soruları bize iletebilirsiniz.

Kredi Danışmanlığı